معرفی پردیس

درباره شهرجدید پردیس

بدون شک پردیس از جمله قطب‌های تازه شکل گرفته کشور در امر توسعه شهرنشینی است. مردمی که در تهران بزرگ در میان انبوهی از مشکلات شهری نظیر آلودگی هوا و ترافیک سنگین زندگی می‌کنند، همواره به دنبال راهی برای خلاص شدن از این گرفتاری‌ها هستند و از این رو، این دسته از این هم‌وطنان ادامه زندگی در مکان‌ها و شهرهای جدید و منطبق با اصول شهرسازی مدرن را با نگاهی خاص دنبال می‌کنند.پردیس از نگاه مردمان پایتخت و به خصوص آن دسته از خانواده‌هایی که به هر دلیل امکان خانه‌دار شدن در تهران را نداشته‌ و یا ندارند، به عنوان گزینه‌ای مهم برای سکونت در نظر گرفته می‌شود.

این نگاه به جایی رسیده که در چند سال اخیر، بسیاری از مردم پایتخت، زندگی در حومه شرق تهران را به درگیر شدن با مشکلات درون شهری تهران ترجیح داده‌اند.در همین راستا با ساخت آزادراه تهران – پردیس، بخش اعظمی از مشکلات ساکنین این منطقه در دسترسی سریع و آسان به تهران برطرف شده است و علاوه بر آن، با توجه به مطالعات انجام شده و متعاقب آن، کلنگ‌زنی قطار برقی تهران – پردیس در آینده‌ای بسیار نزدیک، می‌توان عملا پردیس را شهری متصل به تهران نامید که رفت و آمد ساکنان آن به پایتخت، راحت‌تر از همیشه صورت خواهد گرفت. با توجه به این موضوعات و افق روشن این شهر، شهر جدید پردیس را می‌توان یکی از موفق‌ترین الگوهای شهرهای جدید در کشور دانست.

شرکت عمران شهرجدید پردیس بر اساس برنامه‌ریزی‌های کلان مدیریتی در حوزه سرمایه گذاری پردیس ، استفاده از توان عظیم بخش خصوصی مشارکت در پروژه‌های عمرانی و توسعه شهری را به عنوان اصلی‌ترین اولویت پیشبرد اهداف توسعه‌ی شهری تعریف نموده است. در همین راستا زمینه سرمایه‌گذاری به صورت مشارکت در ساخت پروژه‌های اداری، تجاری و خدماتی را با قابلیت بازدهی مناسب اقتصادی و ارزش افزوده قابل توجه برای سرمایه‌گذاران واجد شرایط فراهم نموده است. با توجه به تکمیل و تحویل بخش عمده پروژه مسکن مهر 82 هزار واحدی در شهر جدید پردیس در آینده‌ای نزدیک، سرمایه‌گذاری در پردیس به عنوان شهری برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری تکرارنشدنی را می‌توان یکی از پیشنهادهای هیجان‌انگیز و سودآور برای فعالان اقتصادی دانست.

تعداد جمعیت پردیس طبق طرح جامع

اول: 150000 نفر

نهایی: 450000 نفر

تعداد جمعیت ساکن طبق سرشماری

سال 85: 25360 نفر

سال 90: 37257 نفر

سال 95: 73363 نفر

میزان نرخ رشد سالانه جمعیت در بازه‌های زمانی

85 تا 90: 8 درصد

90 تا 95: 14.5 درصد

85 تا 95: 11.3 درصد